KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13767534

nr 1376 7534

Else Hermansson

(1900-1997), Sverige

Oljemålningar, 3 st, Landskap. Signerad. Olja på duk respektive pannå, 22x15-23x27 cm, yttermått inklusive ram: ca 35x29 cm

Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

måndag 1 februari 2021
kl 20:22:09

Else Hermansson

Läs mer om Else Hermansson